Piati vybraní uchádzači absolvujú školenie a stanú sa lektormi metodiky neformálneho vzdelávania pre mládež.

Demokracia je krehká a nie je zadarmo. Formálne vzdelávanie často nemá dostatočné kapacity a nástroje túto tému zrozumiteľne a zaujímavo s dospievajúcimi uchopiť. Výsledkom je nedôvera vo výhody demokratického usporiadania spoločnosti a zvyšovanie radikalizácie mládeže, ako v Českej republike, tak i na Slovensku.

Preto sme sa zapojili do trojročného česko-slovenského projektu DemoHRÁČ, ktorý prebieha v rokoch 2020 – 2023 a prepája päť českých a slovenských partnerských organizácií. V rámci projektu bude vytvorená metodika vzdelávania pre mládež, využívajúca metódy neformálneho vzdelávania, zážitkovej pedagogiky a larpu (live-action role playing).

Možno hľadáme práve Vás!

  • Ak sa zaujímate o neformálne vzdelávanie, zážitkovú pedagogiku, či larp a chcete byť súčasťou tvorby zážitkového programu a metodológie overenia jeho dopadov, prihláste sa a staňte sa lektormi metodiky DEMO.
  • Pre Nitru hľadáme 5 záujemcov, ktorí sa počas 5 dňového školenia /9.-13.8.2021/ stanú lektormi metodiky DEMO, ktorú budú ďalej školiť pracovníkov s mládežou a pedagogických pracovníkov v meste Nitra.
  • Získate jedinečnú skúsenosť a know-how v alternatívnych formách vzdelávania.

Prihlasovací link je potrebné vyplniť do 30.6.2021 https://forms.gle/xf1DxeBPxrwgK32c6

Partneri projektu

Projekt je realizovaný vďaka finančnej podpore programu Európskej únie Erasmus+.

Súbory na stiahnutie: Leták